ART & DESIGN

V Podhlavickém Mlýně je design a umění nejen formou dekorace, ale především projevem úcty k řemeslnému umění a kreativitě místních umělců. Každý umělecký kousek, který zde naleznete – od elegantně tvarovaných váz, přes jedinečné lustry až po ručně vyrobené dekorativní prvky – je důkazem spolupráce s lokálními tvůrci. Tyto autentické výtvory nejenže dodávají interiérům hotelu neopakovatelný charakter a atmosféru, ale jsou také k dispozici pro ty, kteří si chtějí odnést kousek této umělecké krásy s sebou domů.

Díky spolupráci s vybranými značkami a umělci, jako jsou skláři z SALANSKY, je každý produkt v hotelu originálním dílem, které přináší do našich prostorů jedinečný charakter a duši. Tento přístup umožňuje hostům nejen obdivovat krásu a originalitu předmětů během svého pobytu, ale také si vybrat a zakoupit tyto unikátní kusy, které oživí jejich domovy a budou jim připomínat nezapomenutelné chvíle strávené u nás.

Struska

Struska je nově objevená hmota, která je pro tvůrce alternativou k jiným materiálům, jež doposud využívali. Alternativou s téměř stoprocentním podílem recyklace, jež má však potenciál stát se dominantní na kreativním trhu zaměřujícím se na ekologii a udržitelné materiály. Struska vzniká formou plazmového zplyňování a tím umožňuje využít téměř jakýkoliv odpad. Je možné recyklovat jak už nerecyklovatelné plasty a TAP (Tuhá alternativní paliva), průmyslový odpad, čistírenské kaly, ale také nebezpečný a nemocniční odpad, likvidace ekologických zátěží, komunální odpad, atd. Tato kolekce je prvním a zároveň posledním článkem v řadě. Ukazuje surovou podobu zpracované látky “strusky”, která je vyzdvihnutá na tenkých mosazných nohách. V podobě interiérových doplňků představujeme varianty zhmotnění. Především Vázy, mísy či stoly. Součástí kolekce jsou i obklady na stěnu nebo pouze výtvarné objekty sloužící pouze jako interiérové dekorace.

Cena

 

Generace

Každá etapa vývoje či procesu má své opodstatnění, svou podobu, přirozenost, funkci i svůj příběh. To je podstata práce Jana Salanského z roku 2015. Vytvářet přirozenou cestou nové prvky, tvary a kompozice, které budou nosnými podněty pro další funkce nebo použití v designu. Práce demonstruje jiný způsob vytváření návrhů, kterými lze objevovat nová tvarová řešení či jiné řemeslné techniky. Výsledkem je série skleněných objektů s názvem Generace.

Cena

 

GREAT THINGS ARE COMING

English website is launching soon!

instagram

CLOSE